Solmuş siyah kıyafetlere renk nasıl geri getirilir?

Siyah giysiler neden rengini kaybeder?

Kesinlikle her türlü kumaş, yıkama işleminde yavaş yavaş yıkanan boyalarla işlenir. Boya güneşte solabilir, en aktif renk kaybı doğal pamuk ve ketende görülür. Diğer bir yaygın neden ise kıyafetlerin çok sıcak ütüyle düzenli olarak ütülenmesidir. Birçok kişi, siyah kıyafetlerin gardıropta uzun süre saklansa bile zamanla solmaya başladığını fark eder.

Yıkayanlar siyah kıyafetlerin yıkama sırasında çok fazla ağardığını fark etmiştir. Bu nedenle, her yıkamada çamaşırların boyasının bir kısmını kaybetmesi nedeniyle, diğerlerinden ayrı olarak yıkanması tavsiye edilir. Benzer sorunların çok pahalı markalı ürünlerde de ortaya çıkabileceğini unutmamak önemlidir. Renklendirmeleri için elbette çok pahalı ve kaliteli boyalar kullanılıyor ancak zamanla orijinal özelliklerini ve parlaklığını da kaybedebilirler. Kendinizi bu tür sorunlardan korumak için kıyafetlerinize nasıl uygun bakım yapacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Solmuş siyah kıyafetlerin rengi nasıl geri getirilir ipuçları:

Kıyafetlerin siyah renginin nasıl iade edileceğine karar vermek zorunda kalmamak için siyah kıyafetleri yıkamanın temel kurallarını hatırlamak önemlidir. Birkaç basit ipucu yardımcı olacaktır: ·

  • Siyah çamaşırları yıkamak için en uygun sıcaklık 30 – 40 derecedir.
  • Dış kısımlarının tamburun mekanik etkisinden korunması için çamaşırlar yıkamadan önce ters çevrilmelidir.
  • Durulamayı zorlaştıracağından birden fazla eşyayı aynı anda yıkamayın. Güçlü bir durulamadan sonra bile siyah kumaş üzerinde beyaz toz lekeleri kalabilir.
  • Çok yoğun ve konsantre deterjanlar kullanmayınız, siyah çamaşırlar için klor katkılı tozların kullanılması yasaktır.
  • ·Siyah çamaşırlar için özel durulama maddeleri kullanın, boyanın yıkanarak çıkmasını önlemeye yardımcı olurlar.

Bu basit ipuçlarını takip ederek siyah kıyafetlerinizi birden fazla yıkamadan sonra bile parlak tutabilirsiniz.

Halk ilaçlarını kullanarak soluk siyah kıyafetlerin rengi nasıl iade edilir?

Kıyafetlerin siyah renginin nasıl eski haline getirileceğine karar verirken herkes özel kimyasallar almaya başvurmaz. Güvenli ve tanıdık yöntemlerle uygulanabilecek pek çok cazip yol vardır ve bunlar her evde bulunur. Bu tür evrensel çözümlerden biri, siyah da dahil olmak üzere renkli giysiler için kullanılan sirkedir. Sirke, rengi düzeltme ve geliştirme özelliğine sahiptir ve giysiler için mükemmel bir durulama yapmak için kullanılabilir. Eşyalar zaten yıkanmışsa, hafif ılık su ve sirkeden (litre suya 1 yemek kaşığı% 9 sirke) oluşan bir çözeltiye batırılmalıdır. Bu durulamada 20-30 dakika bekletilmeli ve ardından havayla kurutulmalıdır.

Bir başka harika yol da kabartma tozu ve tuzla durulama kullanmaktır. Büyük bir tutam tuzu ve bir çorba kaşığı kabartma tozunu 1 litre suyla seyreltin, ardından siyah şeyi 30 dakika boyunca oraya koyun. Bu yöntem yalnızca rengi korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda eşyalara güzel bir parlaklık kazandırmaya da yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x