Meta ve LG, Apple Vision Pro Rakibi Geliştiriyor Olabilir

Apple, WWDC 2023 etkinliği sırasında Vision Pro adlı ilk karma gerçeklik (MR) başlığını duyurmuştu. Şimdi ise son iddialara göre Meta ve LG ise bir Apple Vision Pro rakibi için kolları sıvamış durumda.

Koreli yayın Maekyung, bu ani ortaklığın Apple’ın başlığının gelecek yıl satışa sunulmasının planlanması nedeniyle gerçekleştiği bildiriyor. Habere göre Meta, LG ile ortaklık kurarak Apple’ın Vision Pro’sunu yenecek bir ürün piyasaya sürmek istiyor. LG ayrıca, iş birliği yoluyla meta veri pazarına da derinlemesine girebilir. Seri üretim onaylandıktan sonra LG Grubu iştirakleri olan LG Display, LG Innotek ve LG Energy Solution’dan parça tedarik edecek.

Meta’nın birinci sınıf artırılmış gerçeklik (AR) başlığının Quest 4 Pro olarak adlandırılması bekleniyor. Bu cihaz, iki marka arasındaki ortak girişimin bir parçası olarak 2025 yılında Vision Pro’nun doğrudan rakibi olarak piyasaya sürülebilir.

Ek olarak cihazın daha erişilebilir hale getirilmesi amacıyla fiyatının Apple’ınkinden daha düşük olması bekleniyor. Meta, 2024’te 200 doların altında düşük maliyetli bir model de sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x