Kaspersky, Aboneliğe Dayalı Hizmetlerin Kolay Takibi İçin Yeni Bir Uygulama Yayınladı

Kaspersky, kullanıcıların aboneliklerini takip etmelerine ve ödemelerini kontrol etmelerine yardımcı olacak bir mobil uygulama olan SubsCrab’ın Premium sürümünü yayınladı. SubsCrab, abonelikleri takip etme sürecinin tamamını kullanıcılar için şeffaf ve uygun maliyetli hale getiriyor. SubsCrab, iOS ve Android’de kullanılabilen, 4 binden fazla abonelik hizmeti ve 11 bin fiyat planı içeren çok platformlu bir uygulama.

Abonelik modeli, dijital hizmetlerden para kazanmaya yönelik olarak son yıllarda popülerlik kazanan bir yöntem. ‘Subscription E-Commerce Global Market Report’ raporuna göre, aboneliğe dayalı küresel e-ticaret pazarı 2022’de 119,4 milyar ABD dolarından 2023’te 196,35 milyar ABD dolarına çıkarak %64,4’lük yıllık bileşik büyüme oranına (CAGR) ulaştı. Ayrıca Deloitte’un Dijital medya trendleri araştırması (Digital media trends survey), dünya nüfusunun %20’sinin her biri ayda 100 ABD dolarının üzerinde olan 10’dan fazla ücretli aboneliğe sahip olduğunu ortaya koydu.

SubsCrab, şirketin yenilikçi iş ortaklıları ve ürünler geliştirmekten sorumlu iş bölümü olan Kaspersky Product Studio bünyesinde geliştirildi. SubsCrab, hem iOS hem de Android’de kullanılabiliyor. Uygulama, 4 binden fazla abonelik hizmeti ve 11 bin fiyat planı dahil olmak üzere geniş bir mevcut abonelik kataloğu içeriyor. Diğer abonelik takip uygulamalarının aksine, SubsCrab kullanıcıların ekleyebileceği abonelik sayısına herhangi bir sınırlama koymuyor.

 

 

Uygulamanın Ücretsiz ve Premium sürümleri mevcut. Ücretsiz uygulama, kullanıcının tüm aktif abonelikleri görüntülemesine ve manuel olarak eklemesine olanak tanıyan temel bir abonelik izleyicisinin yanı sıra gelecekteki ücretlerin takvimini de içeriyor. Buna ek olarak, yaklaşan ücretler hakkında anlık bildirimlerin yanı sıra alternatif hizmetler ve ilgilenilen abonelikler hakkında faydalı bilgiler de sunuyor.

 

Ücretli Premium sürümün işlevselliği, çeşitli ek yardımcı araçlarla daha da genişletildi. Özellikle e-posta Tarama seçeneği, tüm aktif abonelikleri hizmete manuel olarak girme ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Uygulama seçilen posta kutusunu tarıyor, kullanıcının aktif aboneliklerini otomatik olarak buluyor ve ekliyor.

Buna ek olarak, uygulama kullanıcı hesaplarını ayrı kategorilere atayabiliyor. Örneğin işle ilgili abonelikleri, oyunlar ve akış hizmetleri gibi kişisel aboneliklerden ayırmak mümkün.

SubsCrab’ın yaratıcısı Kirill Yurkin, şunları söylüyor: “Günümüzde çoğu dijital hizmet, program ve uygulama abonelik modeliyle çalışıyor. Bu, anlaşılması kolay olan, kullanıcı dostu bir yaklaşım. Ancak bir noktada kullanıcılar çok fazla abonelik biriktiriyor, bu da aboneliklerin takibini zorlaştırıyor ve potansiyel olarak çok pahalıya mal oluyor. SubsCrab’ı kullanıcının aktif aboneliklerini tek bir yerde birleştirmesi için tasarladık ve onlara kolayca takip etme imkanı sunduk.”

SubsCrab hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaspersky Blog’da SubsCrab’ın kullanışlı özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle mücadele etmek için önde gelen uç nokta koruması, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en önemli olanı korumalarına yardımcı oluyor. kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x